नेकपा एमालेको स्थायी समितिको बैठकबाट सबै नेताको कार्यविभाजन सार्वजनिक –आधिकारिक सूचिसहित)


cpn umlनेकपा (एमाले) ले केन्द्रीय नेताहरुको कार्यविभाजन सार्वजनिक गरेको छ । स्थायी कमिटीको नवौं बैठक यही चैत ८ गते सुरु भएर चैत्र ११ गते सम्पन्न भएको दुईदिन पछि आज महासचिव ईश्वर पोखरेलले विज्ञप्ति जारी गरी कार्य विभाजनको सूची सार्वजनिक गर्नुभएको हो । कार्य विभाजनमा विदेश विभागको प्रमुख कसैलाई तोकिएको छैन भने बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल र माधवकुमार नेपालको विभागीय प्रमुखको जिम्मेवारी खाली राखिएको छ । हाल मन्त्री रहेका नेतालाई पार्टीको विभागीय जिम्मेवारी दिइएको छैन ।
कार्यविभाजनको विवरण
१) केपी शर्मा ओली– पार्टीको प्रमुख नेतृत्व, प्रमुख – पार्टी स्कूल विभाग
देवराज घिमिरे – अध्यक्षको सहयोगी
२. झलनाथ खनाल– वरिष्ठ नेता
प्रमेश हमाल – उपप्रमुख – नीति अनुसन्धान प्रतिष्ठान
३. माधवकुमार नेपाल नेता
४. वामदेव गौतम सम्पर्क, समन्वय एवं नेतृत्व– मध्य पश्चिमाञ्चल,
इञ्चार्ज – किसान फाँट
५. विद्यादेवी भण्डारी–सम्पर्क, समन्वय एवं नेतृत्व– पूर्वाञ्चल, इञ्चार्ज – महिला फाँट
थममाया थापा–सह–इञ्चार्ज – महिला फाँट
जया घिमिरे– सह–इञ्चार्ज – महिला फाँट
६. युवराज ज्ञवाली सम्पर्क, समन्वय एवं नेतृत्व – पश्चिमाञ्चल
७. अष्टलक्ष्मी शाक्य सम्पर्क, समन्वय एवं नेतृत्व – मध्यमाञ्चल
८. भीमबहादुर रावल सम्पर्क, समन्वय एवं नेतृत्व – सुदुर पश्चिमाञ्चल तथा प्रवास
९. ईश्वर पोख्रेल समग्र संगठनात्मक कामको नेतृत्व
१०. विष्णुप्रसाद पौडेल भूगोल, मोर्चा तथा विभागहरुको अनुगमन, संयोजन तथा नेतृत्व
११. घनश्याम भुसाल राज्य सञ्चालनसँग सम्बद्ध विभागहरूको अनुगमन, संयोजन तथा नेतृत्व
१२. प्रदीप ज्ञवाली, सचिव – केन्द्रीय सचिवालय
कृष्णगोपाल श्रेष्ठ, सचिव – केन्द्रीय कार्यालय
१३. भीम आचार्य प्रमुख – राजकीय मामिला
१४. पृथ्वीसुब्बा गुरुङ– प्रमुख – संगठन विभाग
भानुभक्त ढकाल– उपप्रमुख – संगठन विभाग
ज्ञानबहादुर भुजेल – सचिव – संगठन विभाग
१५. गोकर्ण विष्ट प्रमुख – मोर्चा संगठन
१६. योगेश भट्टराई, प्रमुख – प्रचार विभाग र इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
सूर्य थापा, उपप्रमुख
उपप्रमुख – प्रचार विभाग
सह–इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
१७. शंकर पोखरेल–सचिव – पार्टी स्कूल विभाग
ईश्वरी रिजाल – उपप्रमुख – पार्टी स्कुल विभाग
१८. विष्णु रिमाल प्रमुख – आर्थिक विभाग,
इञ्चार्ज – ट्रेड युनियन फाँट
१९. राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे– प्रमुख – निर्वाचन विभाग
भागवत विश्वासी नेपाली उपप्रमुख – निर्वाचन विभाग
२०. परशुराम मेघी गुरुङ, प्रमुख – संघीय मामिला विभाग
सीता गिरी ओली – उपप्रमुख – संघीय मामिला विभाग
२१. मुकुन्द न्यौपाने प्रमुख – उद्योग तथा वाणिज्य विभाग,
इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
२२. सुरेन्द्र पाण्डे प्रमुख – अर्थ तथा योजना विभाग
२३. अग्नि खरेल प्रमुख – संविधानसभा ÷ संसदीय विभाग
२४. काशीनाथ अधिकारी प्रमख – पुस्तकालय तथा अभिलेख विभाग
२५. प्रदिप नेपाल प्रमुख – जलश्रोत तथा उर्जा विभाग
२६. नागेन्द्र चौधरी प्रमुख – वन तथा वातावरण विभाग
२७. डा. वंशीधर मिश्र प्रमुख – विज्ञान तथा प्रविधि विभाग
२८. ठाकुर गैरे प्रमुख– कृषि तथा भूमिसुधार विभाग
२९. गंगालाल तुलाधर, प्रमुख – शिक्षा तथा मानवस्रोत विभाग,
सीता पौडेल – उपप्रमुख– शिक्षा तथा मानवस्रोत विभाग, सह–इन्चार्ज– सम्बद्ध संगठनहरू
३०. तुलबहादुर गुरुङ प्रमुख – राष्ट्रिय सुरक्षा विभाग
३१. ममता गिरी प्रमुख – सामान्य प्रशासन विभाग
३२. डा. विजयकुमार पौडेल प्रमुख – भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था विभाग
३३. रघुजी पन्त, प्रमुख – न्याय तथा कानुन विभाग,
डा. देउमान सम्बाहाम्फे, उपप्रमुख – न्याय तथा कानुन विभाग
सह–इञ्चार्ज – सम्बध्द संगठनहरु
३४. डा. विजय सुब्बा, प्रमुख – सामाजिक सेवा विभाग
उपप्रमुख, भगवती चौधरी
३५. श्रीमाया थकाली प्रमुख – सहरी विकास विभाग
३६. कर्णबहादुर थापा, प्रमुख – युवा तथा खेलकुद विभाग
इञ्चार्ज – खेलकुद सम्बद्ध संगठनहरु
३७. खगेन्द्र राई प्रमुख – संस्कृति विभाग र इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
३८. पशुपति चौलागाई प्रमुख – सहकारी तथा गरिवी निवारण विभाग
इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
३९. किरण गुरुङ प्रमुख – स्थानीय विकास विभाग,
इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
४०. सुजिता शाक्य प्रमुख – स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग, इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
उपप्रमुख, रचना खड्का – उपप्रमुख – स्वास्थ्य तथा जनसंख्या विभाग
सह–इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
४१. घनेन्द्र बस्नेत – प्रमुख – उपभोक्ता हित तथा सुशासन विभाग– इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
गणेश पहाडी उपप्रमुख – उपभोक्ता हित तथा सुशासन विभाग ÷ सह–इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
४२. सूर्य थापा प्रमुख – पर्यटन प्रबद्र्धन विभाग ÷इञ्चार्ज – सम्बद्ध संगठनहरु
४३. प्रकाश ज्वाला, प्रमुख – श्रम तथा रोजगार विभाग– इन्चार्ज– वैदेशिक रोजगार फाँट
चुडामणी जंगली उपप्रमुख – श्रम तथा रोजगार विभाग ÷ सह–इन्चार्ज– वैदेशिक रोजगार फाँट
४४. शेरधन राई –इञ्चार्ज – युवा फाँट
निरुदेवी पाल– सह–इन्चार्ज– युवा फाँट
४५. रविन्द्र अधिकारी इञ्चार्ज – विद्यार्थी फाँट
४६. बोमबहादुर विश्वकर्मा इञ्चार्ज – दलित समुदाय फाँट
४७. टंक कार्की – इञ्चार्ज – बुद्धिजीवी फाँट
खगेन्द्र चुँडाल ÷ सह–इञ्चार्ज – बुद्धिजीवी फाँट
४८. सत्यनारायण मण्डल– इञ्चार्ज – मधेसी समुदाय फाँट
जगदीशप्रसाद कुसियैत– सह–इञ्चार्ज – मधेसी समुदाय फाँट
४९. शत्रुधन महतो इञ्चार्ज – भूमिहीन सुकुम्बासी फाँट
५०. गोकुल घर्तिमगर इञ्चार्ज – जनजाति फाँट
५१. सिराज अहमद फारुखी– इञ्चार्ज – मुस्लिम समुदाय फाँट
महमद महफुज अन्सारी – सह–इञ्चार्ज – मुस्लिम समुदाय फाँट
५२. हरिबहादुर राई इञ्चार्ज – भूतपूर्व सैनिक तथा प्रहरी फाँट
५३. विश्वनाथ प्याकुरेल– (इञ्चार्ज – पेशागत फाँट
प्रेमल खनाल– सह–इञ्चार्ज – पेशागत फाँट
५४. बेदुराम भुसाल– इञ्चार्ज – प्रतिष्ठानहरु
गोमा देवकोटा – सह–इञ्चार्ज – प्रतिष्ठानहरु
५५. राधाकृष्ण मैनाली राजनीतिक दलहरुसँग सम्पर्क र समन्वय
अञ्चल
५६. मेची इञ्चार्ज – हिक्मत कार्की
सह–इञ्चार्ज – डम्बरसिंह सम्बाहाम्फे
५७. कोशी इञ्चार्ज – जीवन घिमिरे
सह–इञ्चार्ज – डा. शिवमाया तुम्बाहाम्फे
५८. सगरमाथा इञ्चार्ज – रामप्रित पासवान
सह–ईन्चाज – जगन्नाथ खतिवडा
५९. जनकपुर इञ्चार्ज – योगनारायण यादव
सह–इञ्चार्ज – लक्ष्मण पौडेल
६०. नारायणी इञ्चार्ज – केदार न्यौपाने
सह–इञ्चार्ज – विरोध खतिवडा
६१. वागमती इञ्चार्ज – अरुण नेपाल
सह–इञ्चार्ज – शेरबहादुर तामाङ
६२. राजधानी इञ्चार्ज – सानुकुमार श्रेष्ठ
सह–इञ्चार्ज – जीवनराम श्रेष्ठ
६३. गण्डकी इञ्चार्ज – जगत विश्वकर्मा
सह–इञ्चार्ज – मायानाथ अधिकारी
६४. धौलागिरी इञ्चार्ज – गणेश तिमिल्सिना
सह–इञ्चार्ज – भुपेन्द्र थापा
६५. लुम्बिनी इञ्चार्ज – रामनाथ ढकाल
सह–इञ्चार्ज – बैजनाथ चौधरी थारु
६६ राप्ती इञ्चार्ज – खेममान खड्का
सह–इञ्चार्ज – गुलाबजङ्ग शाह
६७ भेरी इञ्चार्ज – यामलाल कँडेल
सह–इञ्चार्ज – गौरा प्रसाइँ कोइराला
६८ कर्णाली इञ्चार्ज – गोरखबहादुर बोगटी
सह–इञ्चार्ज – हंसबहादुर शाही
६९ सेती इञ्चार्ज – महेश्वर पाठक
सह–इञ्चार्ज – गरिमा शाह
७० महाकाली इञ्चार्ज – रामकुमार ज्ञवाली
सह–इञ्चार्ज – बिक्रम शाही
७१ सम्पर्क समन्वय इञ्चार्ज – छविलाल विश्वकर्मा
सह–इञ्चार्ज – विजय गुरुङ
७२ प्रवास समन्वय इञ्चार्ज – विन्दा पाण्डे
सह–इञ्चार्ज – युवराज कार्की
यस्तै, भारत इञ्चार्ज – तिलबहादुर विश्वकर्मा, युरोप इञ्चार्ज – रामकुमारी झाँक्री, अमेरिका इञ्चार्ज – युवराज कार्की, खाडी क्षेत्र इञ्चार्ज – श्रीप्रसाद साह, पूर्वी÷दक्षिणपूर्वी एसिया इञ्चार्ज – राजन राई रहनुभएको र जिल्ला इञ्चार्जहरु पनि तोकिएको पार्टीले जनाएको छ ।

यो समाचार पढेर तपाईको प्रतिक्रिया के छ ?

नेपालका लागि सम्पर्क

हिमाल जोशी
मोबाइल न : ९८६४४६०६६७
इमेल : [email protected]